TAS475K035P1C-F
Part Number:
TAS475K035P1C-F
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V