TAC105K035P02-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
TAC105K035P02-F
Description:
CAP TANT 1UF 10% 35V AXIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Capacitance :
1 µF
Manufacturer Size Code :
2
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V