TCMIC227HTLSR150
Part Number:
TCMIC227HTLSR150
Description:
TANT 20% 16V 220UF H LSR 150
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm
Height - Seated (Max) :
0.148" (3.75mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2924 (7360 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V