T494R335K010AT
Part Number:
T494R335K010AT
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 0805
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.051" W (2.00mm x 1.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V