TCKID335ATLSR2K5
Part Number:
TCKID335ATLSR2K5
Description:
TANT 10% 20V 3.3UF A LSR 2K5
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V