TCMOG336BT
Manufacturer:
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part Number:
TCMOG336BT
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
TANT 20% 4V 33UF B CASE STD
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.8Ohm
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
4 V