TCMIA226AT
Part Number:
TCMIA226AT
Description:
TANT 20% 10V 22UF A CASE STD
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V