TCMOJ156ATLSR700
Part Number:
TCMOJ156ATLSR700
Description:
TANT 20% 6.3V 15UF A LSR 700
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V