TAAA105M035G
Part Number:
TAAA105M035G
Description:
CAP TANT 1UF 20% 35V AXIAL
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.142" Dia x 0.283" L (3.60mm x 7.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V