TAAA225K020G
Part Number:
TAAA225K020G
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 20V AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.142" Dia x 0.283" L (3.60mm x 7.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V