TAAA474K035G
Part Number:
TAAA474K035G
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.142" Dia x 0.283" L (3.60mm x 7.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V