TAAA475K010G
Part Number:
TAAA475K010G
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 10V AXIAL
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.142" Dia x 0.283" L (3.60mm x 7.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V