TAAA685M006G
Part Number:
TAAA685M006G
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 6.3V AXIAL
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.142" Dia x 0.283" L (3.60mm x 7.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V