TAAB155K035G
Part Number:
TAAB155K035G
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.193" Dia x 0.472" L (4.90mm x 12.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V