TAAB336K010G
Part Number:
TAAB336K010G
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V AXIAL
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.193" Dia x 0.472" L (4.90mm x 12.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V