TAAC106K035G
Part Number:
TAAC106K035G
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.295" Dia x 0.681" L (7.50mm x 17.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V