T197A306K006AS
Part Number:
T197A306K006AS
Description:
CAP TANT 30UF 10% 6V AXIAL
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.98Ohm
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.219" Dia x 0.453" L (5.56mm x 11.51mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6 V