T198A106K100AS
Part Number:
T198A106K100AS
Description:
CAP TANT 10UF 10% 100V AXIAL
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.97Ohm
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.219" Dia x 0.453" L (5.56mm x 11.51mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100 V