TCKOJ157ETLSR100
Part Number:
TCKOJ157ETLSR100
Description:
TANT 10% 6.3V 150UF D LSR 105
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V