T198B277K025AS
Part Number:
T198B277K025AS
Description:
CAP TANT 270UF 10% 25V AXIAL
Capacitance :
270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.7Ohm
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V