T198B826K075AS
Part Number:
T198B826K075AS
Description:
CAP TANT 82UF 10% 75V AXIAL
Capacitance :
82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.46Ohm
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
75 V