T198D337K050AS
Part Number:
T198D337K050AS
Description:
CAP TANT 330UF 10% 50V AXIAL
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.53Ohm
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.406" Dia x 1.062" L (10.31mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V