T198D826K125AS
Part Number:
T198D826K125AS
Description:
CAP TANT 82UF 10% 125V AXIAL
Capacitance :
82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.82Ohm
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.406" Dia x 1.062" L (10.31mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
125 V