TCKOJ336TTLSR800
Part Number:
TCKOJ336TTLSR800
Description:
TANT 10% 6.3V 33UF T LSR 800
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
T
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V