TCMIV226ET
Part Number:
TCMIV226ET
Description:
CAP TANT 22UF 20% 2917
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V