109D687X9008F2
Part Number:
109D687X9008F2
Description:
CAP TANT 680UF 10% 8V AXIAL
Capacitance :
680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.796" L (7.92mm x 20.22mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
8 V