109D827X9015K2
Part Number:
109D827X9015K2
Description:
CAP TANT 820UF 10% 15V AXIAL
Capacitance :
820 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.406" Dia x 1.217" L (10.31mm x 30.91mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V