TARQ225K015
Part Number:
TARQ225K015
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 15V AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V