TARQ335M010
Part Number:
TARQ335M010
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 10V AXIAL
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Manufacturer Size Code :
Q
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V