135D128X9010T6
Part Number:
135D128X9010T6
Description:
CAP TANT 1200UF 10% 10V AXIAL
Capacitance :
1200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Manufacturer Size Code :
T
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.390" Dia x 0.766" L (9.91mm x 19.46mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V