135D188X9008K6
Part Number:
135D188X9008K6
Description:
CAP TANT 1800UF 10% 8V AXIAL
Capacitance :
1800 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.390" Dia x 1.062" L (9.91mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
8 V