TWAE757K100SBYZ0700
Part Number:
TWAE757K100SBYZ0700
Description:
CAP TANT 750UF 10% 100V AXIAL
Capacitance :
750 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm @ 120Hz
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Lifetime @ Temp. :
500 Hrs @ 200°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Package / Case :
Axial, Can
Size / Dimension :
0.406" Dia x 1.062" L (10.31mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100 V