135D256X9008C2
Part Number:
135D256X9008C2
Description:
CAP TANT 25UF 10% 8V AXIAL
Capacitance :
25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
8 V