TARR685K010
Part Number:
TARR685K010
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 10V AXIAL
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V