135D306X9006C2
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
135D306X9006C2
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 30UF 10% 6V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
6 V