TARS106K015
Part Number:
TARS106K015
Description:
CAP TANT 10UF 10% 15V AXIAL
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.2Ohm
Manufacturer Size Code :
S
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.169" Dia x 0.339" L (4.30mm x 8.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V