TARS225M035
Part Number:
TARS225M035
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 35V AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Manufacturer Size Code :
S
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.169" Dia x 0.339" L (4.30mm x 8.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V