T86C474M050EASS
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
T86C474M050EASS
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 50V 2312
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.7Ohm
Failure Rate :
Features :
Fail Safe with Built-in Fuse, High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
50 V