TARW156K020
Part Number:
TARW156K020
Description:
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.3Ohm
Manufacturer Size Code :
W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V