T494R106M006AT
Part Number:
T494R106M006AT
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 0805
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.051" W (2.00mm x 1.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V