M39006/22-0084
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
M39006/22-0084
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 22UF 20% 25V AXIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.98Ohm
Failure Rate :
M (1%)
Features :
High Reliability, Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
25 V