M39006/25-0036
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
M39006/25-0036
Description:
CAP TANT 270UF 10% 25V AXIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Capacitance :
270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.7Ohm
Failure Rate :
M (1%)
Features :
High Reliability
Manufacturer Size Code :
T2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V