TARW336M010
Part Number:
TARW336M010
Description:
CAP TANT 33UF 20% 10V AXIAL
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.1Ohm
Manufacturer Size Code :
W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V