TARW475M050
Part Number:
TARW475M050
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 50V AXIAL
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Manufacturer Size Code :
W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V