TARW476M010
Part Number:
TARW476M010
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V AXIAL
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Manufacturer Size Code :
W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V