TARW686M006
Part Number:
TARW686M006
Description:
CAP TANT 68UF 20% 6.3V AXIAL
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Manufacturer Size Code :
W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V