572D107X9010B2T
Part Number:
572D107X9010B2T
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V SMD
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.130" L x 0.106" W (3.30mm x 2.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V