M39006/25-0126
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
M39006/25-0126
Description:
CAP TANT 560UF 10% 25V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Capacitance :
560 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
P (0.1%)
Features :
High Reliability
Manufacturer Size Code :
T3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.406" Dia x 0.828" L (10.31mm x 21.03mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V