F950G337MTAAM1Q
Part Number:
F950G337MTAAM1Q
Description:
CAP TANT 330UF 20% 4V 1411
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.138" L x 0.106" W (3.50mm x 2.70mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V