M39006/30-0105H
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
M39006/30-0105H
Description:
CAP TANT 15UF 10% 30V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.21Ohm
Failure Rate :
M (1%)
Features :
High Reliability
Manufacturer Size Code :
T1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.219" Dia x 0.515" L (5.56mm x 13.08mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
30 V